Gimnazjum nr 1
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej
w Pruszczu Gdańskim

           
  

ul. Niemcewicza 1
gim1@zso1.pl
tel./fax (+48 58) 682-36-10
tel.(+48 58) 682-32-13
zobacz gdzie jesteśmy »

,  Imieniny:

Galeria zdjęć  


XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych


  W dniu 27 kwietnia w godz. 10.20 - 12.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których było sporo naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Centrum Rozwoju Talentów, Młodzieżowego Centrum Kariery, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej czy Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką) i wypełniło różne testy w kierunku predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła także porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się, czego od nich oczekują przyszli pracodawcy oraz jak można zdobyć praktyki/staże.

Także klasy II gimnazjum odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.

Targi stanowią od lat atrakcyjną ofertą naszego gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego i są cennym doświadczeniem, które Jedynka jako jedyne pruszczańskie gimnazjum zapewnia swoim uczniom.

 zobacz zdjęcia

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - 1 MARCA


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole rozpoczęły się już w poniedziałek, 27 lutego, kiedy to na banerach wokół szkoły została umieszczona wystawa poświęcona Żołnierzom Wyklętym.
1 marca reprezentacja naszego gimnazjum złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Inki w Gdańsku Oruni.

Z inicjatywy p.J.Doroszuk i S.Lejka odbyły się konkursy- historyczny i plastyczny. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie złożyli ponad 70 prac, a najlepsze z nich zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.

2 marca, to dzień, w którym odbył się uroczysty apel. Młodzież pod kierunkiem p.J.Doroszuk zaprezentowała przedstawienie patriotyczne, upamiętniające bohaterskie losy Żołnierzy Wyklętych, Niezłomnych. Uczniowie wcielili się w rolę żołnierzy, sanitariuszek, harcerzy.... Spotkanie uzupełniała piękna muzyka, narracja oraz recytacja wierszy przygotowana przez uczniów. Była to żywa i wzruszająca lekcja historii. To również ważna lekcja wychowania patriotycznego - hołd i dowód wdzięczności dla tych, którzy za walkę o niepodległość płacili najwyższą cenę.

W czasie apelu wręczono także nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursów. Nagrody rzeczowe i książki zostały ufundowane przez Gdański Oddział IPN.

Organizatorzy serdecznie dziękują młodzieży i wszystkim, którzy przyczynili się do upamiętnienia tego niezwykłego Dnia.

 Fotorelacja z apelu przygotowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Finał konkursu "Moja przygoda z literaturą fantastyczną"


 W dniu 2 lutego o godz. 10.00 w siedzibie PBW w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie dla uczniów powiatu gdańskiego pt. "Moja przygoda z literaturą fantastyczną" celem konkursu była popularyzacja literatury fantastycznej i fantastyczno-naukowej, rozwój kompetencji czytelniczych wśród uczniów w wieku 14-16 lat, kształtowanie wyobraźni plastycznej oraz inspirowanie uczniów do dzielenia się swoimi pasjami .

Laureatką trzeciego miejsca została
Michalina Łukaszuk z klasy IA

Wyróżnienia otrzymały:
Anna Włodarczyk IIIB
Maja Bigos IA
Klaudia Kozłowska IIIF

Gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

 Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac:....tutaj

XV Dzień Życzliwości pod hasłem: "Życzliwi wspierają!"


 Mówi się, że 13-ty i na dodatek piątek, to dzień feralny. Ale my w takie rzeczy nie wierzymy, bo w tym roku, 13-tego w styczniowy piątek mamy wesoły dzień, Dzień Życzliwości. Już po raz 15-ty (ojej, niektórzy z nas nawet tyle nie żyją!) w ostatni dzień przed feriami zimowymi, podsumowaliśmy nie tylko nasze wyniki w nauce, ale także cieszyliśmy się z naszych wspólnych działań, które budują dobrą atmosferę panującą w gimnazjum. W naszej szkole życzliwość trwa przez cały rok. Uczniowie biorą udział w różnych akcjach, aby okazywać swoją życzliwość innym. Przykładami tego są:
* przygotowywanie paczek dla dzieci z Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku,
* pomoc dla zwierząt ze schroniska,
* zbieranie nakrętek na rzecz hospicjum
* oraz wiele innych: kiermasz bożonarodzeniowy, wtorkowe przekąski, przeróżne konkursy, w których chętnie bierzemy udział, to także koleżeńska pomoc w nauce i wsparcie, jakie okazujemy swoim kolegom i koleżankom w trudnych sytuacjach.
Na auli podsumowaliśmy dzisiaj wszystkie konkursy zorganizowane w ramach Dnia Życzliwości, którego w tym roku hasło przewodnie brzmiało: "Życzliwi wpierają!". Nasze święto uświetniły także: występ uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 z przedstawieniem „Opowieść wigilijna” oraz występ naszego koła teatralnego pod opieką pani Tatiany Masztalerz.
Gratulujemy wszystkim wygranym oraz życzymy udanych i radosnych ferii!

Oto wyniki konkursów:
Najsympatyczniejsza klasa – I A
Najbardziej życzliwy nauczyciel – Magdalena Jurska
M2 – I G (24 osoby)

Konkurs fotograficzny:
I miejsce – I A i I B
II miejsce – I E i II D
III miejsce – I C i I F
Wyróżnienie – III A i III E

Konkurs plastyczny:
I miejsce – Zuzanna Apa III B
II miejsce – Ksenia Golińska II F i Kornelia Gardzielewska I A
III miejsce – Klaudia Kozłowska III F

Konkurs literacki:
Proza:
I miejsce – Agata Stachowicz II F
II miejsce - Małgorzata Latoch III E
III miejsce – Kornelia Gardzielewska I A

Poezja:
I miejsce – Wiktoria Kąkol III B
II miejsce – Klaudia Kozłowska III F
III miejsce – Ewa Solecka I F i Zuzanna Apa III B

Konkurs klasowe pudełko na nakrętki:
I miejsce – I E
wyróżnienie – I G

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:....tutaj

Przełamujemy bariery językowe czyli euroweek z 1a.


 Pod koniec listopada 2016 r. klasa 1a gimnazjum pod opieką pań: Oli Bonino, Lucyny Poniatowskiej i Anetty Maj-Cieślak spędziła na południu Polski pasjonujące pięć dni na warsztatach językowych. Zajęcia były zorganizowane przez wolontariuszy z różnych stron świata: Chin, Ugandy, Włoch, Indii, Turcji i Filipin.

Żeby się porozumieć i uczestniczyć w zajęciach należało mówić w języku angielskim. I wszyscy dali radę. Warsztaty były intensywne, wymagały kreatywności, odwagi .…….… ale było warto!!!!!!

Mission impossible okazała się jak najbardziej possibile!!!!


Niewątpliwym przebojem były zajęcia z tańca boliwoodzkiego . Zaś przy okazji nauki belgijki nauczyliśmy naszych wolontariuszy naszego narodowego tańca: poloneza. Jednym słowem wymiana kulturowa na najwyższym poziomie.

A przy okazji zobaczyliśmy piękny kawałek naszego kraju i poznaliśmy nowe koleżanki i kolegów z gimnazjum pod Krakowem.
Do następnego razu….

przygotowała: (zadowolona uczestniczka) Lucyna Poniatowska  

 Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac:....tutaj

Wieniec adwentowy


  W tym roku, w listopadzie odbył się w naszym gimnazjum konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy.

 Zapraszamy do obejrzenia konkursowych prac:....tutaj

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


  W dniach 17 i 18 listopada br. w bibliotece Zespołu zorganizowana została wystawa nowości książkowych pt.: "Jesień z książką" zakupionych z funduszy MEN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Zwiedzający, uczniowie jak i nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z bestsellerami na rynku księgarskim w zakresie m.in.: fantastyki, sensacji, psychologii czy literatury młodzieżowej. Wystawę odwiedziło ponad sto osób. Wszyscy zainteresowani rezerwowali sobie pozycje, które chcieliby przeczytać w najbliższej przyszłości, a opuszczając bibliotekę częstowali się smacznymi jabłkami.
Pojawiła się nadzieja, że część czytelników pokocha czytanie książek.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

"Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych"


  Zwycięscy konkursów czytelniczych zorganizowanych przez Bibliotekę Zespołu nr 1 w Pruszczu Gdańskim z okazji "Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych".

A. Błyskawiczny Konkurs Czytelniczy
Wylosowano 3 karki z prawidłowymi odpowiedziami, które należały do uczniów:
- Barbara Bagińska Ia L0
- Monika Karbowiak Ia L0
- Karol Niciejewski IIId G

B. Fotograficzny
I miesjsce - Zuzanna Bulińska I b G
II miejsce - Klaudia Kozłowska III f G
III miejsce - Wiktoria Kąkol III b G
III miejsce - Paweł Jaszul I e G

Wyróżnienia:
Julia Kułaga - I f G
Agnieszka Czaplicka - IIIf G
Ewa Solecka - I f G
ks. Stanisław Fyda - nauczyciel
Natalia Orzechowska - IIIf G
Marta Karwowska - IIIa G
Magdalena Harasimiuk - II e G
Zuzanna Bagińska - IIc G

C. Życzenia dla Biblioteki
I miejsce - Weronika Soćko III d G
II miejsce - Dawid Brzeziński II c G
III miejsce - Lewandowska Aleksandra I d G
IV miejsce - Ewa Solecka I f G

Wyróżnienia:
Weronika Milewczyk - I d G
Patrycja Nowaczyk - I a G
p. Bożena Gałka - pracownik
Marcelina Rudzińska - I c G
Karol Nicijewski - III d G

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

Wycieczka klasy 1c


  We wrześniu klasa 1c wybrała się do Łapina, by aktywnie spędzić czas, a przy okazji zintegrować się, zobaczyć piękny kawałek kraju leżący tuż obok i poznać znaczenie pracy zespołowej. Zabawa była przednia, pogoda dopisała, wszyscy szczęśliwie wrócili z podchodów i usmażyli kiełbaski przy własnoręcznie zrobionym ognisku. Taka formę wspólnego spędzania czasu polecamy wszystkim!!!

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

Zabawa w przewodnika, czyli zwiedzamy Gdańsk w języku niemieckim.


  Zabawa zabawą, ale przewodnik był i to najprawdziwszy i mówił po niemiecku. Klasa 3e, a przynajmniej niektórzy próbowali swoich sił w tym zawodzie i mieli okazje się przekonać, że to nie takie proste i duży stres. Pogoda nam nie dopisała, ale nie poddaliśmy się. Wycieczkę zaliczamy do udanych.
Es war fantastisch!!!

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

Wycieczka Karkonosze- Praga- Drezno


  W poniedziałek wyjechaliśmy o 4:00 rano. Po południu zwiedzaliśmy Zamek w Książu. Wieczorem byliśmy w Szklarskiej Porębie i już w ośrodku zjedliśmy obiadokolację. Drugiego dnia zwiedzaliśmy Karkonosze: odwiedziliśmy i zwiedziliśmy hutę szkła "Julia" oraz uczestniczyliśmy tam w warsztatach malarskich i grawerskich, uczestniczyliśmy w zajęciach w Chacie Walońskiej oraz poznaliśmy historię holenderskich górników, a na sam koniec wybraliśmy się na spacer po Jeleniej Górze. Trzeci dzień upłynął na zwiedzaniu Pragi. Odwiedziliśmy katedrę Świętego Wita, Złotą Uliczkę, Most Karola, Vaclavskie Namesti oraz zegar Orloj. Po zwiedzeniu Pragi udaliśmy się do Drezna na nocleg. Czwartego dnia zwiedzaliśmy Drezno: odwiedziliśmy zespół pałacowo -- parkowy Zwinger, Zamek, Albertinum, taras Bruhla, kościół Frauenkirche oraz Taschenbergplatz. Po zwiedzaniu był czas na zakupy w galerii Centrum (m.in. Primark). Później wyruszyliśmy w drogę do Zamku Czocha, a po zwiedzeniu zamku w drogę powrotną. W domu byliśmy przed 3: 00 nad ranem. Wycieczka bardzo nam się podobała.
Prosimy o powtórkę!!!

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

organizator - Adrianna Niedziela