Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruszczu Gdańskim
  

ul. Niemcewicza 1
gim1@zso1.pl
tel./fax (+48 58) 682-36-10
tel.(+48 58) 682-32-13
ul. Obrońców Westerplatte 28A
tel. (+48 58) 682-33-54
zobacz gdzie jesteśmy »

Galeria zdjęć  


VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


  W piątek 29 września 2017 roku odbył się w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W matematycznych zabawach wzięły udział klasy 4A, 4B, 4C - 67 osób. Na początku każdy uczeń wylosował los z pięcioma trudnymi przypadkami tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Każda klasa zmagała się również w rozgrywkach drużynowych i rozwiązywała zagadki matematyczne z tabliczką mnożenia.
Tego dnia lekcja matematyki zmieniła się w ciekawą, wesołą i pożyteczną zabawę.  zobacz zdjęcia

Gratulujemy sukcesów!!!

Anna Korycka, Aleksandra Trzepacz


XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych


  W dniu 27 kwietnia w godz. 10.20 - 12.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których było sporo naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Centrum Rozwoju Talentów, Młodzieżowego Centrum Kariery, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej czy Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką) i wypełniło różne testy w kierunku predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła także porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się, czego od nich oczekują przyszli pracodawcy oraz jak można zdobyć praktyki/staże.

Także klasy II gimnazjum odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.

Targi stanowią od lat atrakcyjną ofertą naszego gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego i są cennym doświadczeniem, które Jedynka jako jedyne pruszczańskie gimnazjum zapewnia swoim uczniom.

 zobacz zdjęcia