Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej

tel.(+48 58) 682-32-13
zobacz gdzie jesteśmy »

XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

W dniu 27 kwietnia w godz. 10.20 - 12.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których było sporo naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Centrum Rozwoju Talentów, Młodzieżowego Centrum Kariery, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej czy Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką) i wypełniło różne testy w kierunku predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła także porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się, czego od nich oczekują przyszli pracodawcy oraz jak można zdobyć praktyki/staże.

Także klasy II gimnazjum odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.

Targi stanowią od lat atrakcyjną ofertą naszego gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego i są cennym doświadczeniem, które Jedynka jako jedyne pruszczańskie gimnazjum zapewnia swoim uczniom.