Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruszczu Gdańskim
  

ul. Niemcewicza 1
gim1@zso1.pl
tel./fax (+48 58) 682-36-10
tel.(+48 58) 682-32-13
ul. Bohaterów Westerplatte 30
tel. (+48 58) 682-33-54
zobacz gdzie jesteśmy »


Życzenia wakacyjneUdanych, pogodnych, bezpiecznych wakacji, wielu pozytywnych wrażeń, ciekawych znajomości i dużo, dużo beztroskiego odpoczynku życzy redakcja strony internetowej
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Piątek - 23.06.2017 o godz. 1000 zakończenie roku szkolnego dla klas I-II (hala sportowa)


Harmonogram zajęć

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W OSTATNIM TYGODNIU ROKU SZKOLNEGO od 19 do 23.06.2017r. czytaj dalej >>


Wojewódzka Pomorska Liga Zadaniowa

Laureatem w Konkursie Wojewódzkim Pomorskiej Ligi Zadaniowej został Obernikowicz Konrad, wyróżnienie otrzymał - Krawisz Bartłomiej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!


Przed wakacjami - co warto wiedzieć?

List MEN. Bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży czytaj >>> >>


UWAGA!

W ogólnopolskim paśmie TVP 3 rusza emisja 16-odcinkowego cyklu reportaży promującego szkolnictwo branżowe. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i TVP 3.

W dniach 5-14 czerwca i 16-21 czerwca br. zapraszamy do obejrzenia kilkunastominutowych reportaży przedstawiających wybrane zawody. Na tych kierunkach będą mogli uczyć się uczniowie m.in. w nowych szkołach branżowych. To doskonała podpowiedź dla tych, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji o wyborze swojej ścieżki edukacyjnej.

Wybór terminu emisji reportaży nie jest przypadkowy. W pierwszej kolejności są one adresowane do obecnych uczniów klas III gimnazjum, którzy stoją przed trudnym wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej. Materiały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej mają pokazać im zalety szkolnictwa zawodowego i zachęcić do nauki w szkołach branżowych. Kilkunastominutowe filmiki prezentują szkoły, będące liderami edukacji zawodowej w regionie i kształcące w profesjach szczególnie poszukiwanych na lokalnym rynku pracy. Bardzo ważnym elementem wszystkich reportaży są wypowiedzi młodych ludzi uczących się we wspomnianych szkołach zawodowych, przede wszystkim o perspektywach zawodowych związanych z daną profesją.

Harmonogram emisji cyklu reportaży został zaplanowany tak, aby w kolejnych odcinkach prezentować wybrane województwo i popularne w tym regionie zawody:

 • 5 czerwca br. - województwo małopolskie,
 • 6 czerwca br. - województwo wielkopolskie,
 • 7 czerwca br. - województwo łódzkie,
 • 8 czerwca br. - województwo podkarpackie,
 • 9 czerwca br. - województwo świętokrzyskie,
 • 10 czerwca br. - województwo opolskie,
 • 11 czerwca br. - województwo lubelskie,
 • 12 czerwca br. - województwo warmińsko-mazurskie,
 • 13 czerwca br. - województwo lubuskie,
 • 14 czerwca br. - województwo śląskie,
 • 16 czerwca br. - województwo zachodniopomorskie,
 • 17 czerwca br. - województwo dolnośląskie,
 • 18 czerwca br. - województwo podlaskie,
 • 19 czerwca br. - województwo pomorskie,
 • 20 czerwca br. - województwo kujawsko-pomorskie,
 • 21 czerwca br. - województwo mazowieckie.

  Cykl reportaży przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji wpisuje się w kampanię informacyjną dotyczącą nowego typu szkół branżowych. Zostaną one wprowadzone w miejsce dotychczasowych szkół zawodowych. 1 września 2017 r. uczniowie rozpoczną naukę w szkole branżowej I stopnia i po jej ukończeniu otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dyplom może stać się przepustką do wykonywania zawodu lub kontynuowania edukacji w szkole branżowej II stopnia. Po jej ukończeniu uczeń otrzyma takie samo świadectwo dojrzałości jak uczeń liceum ogólnokształcącego i będzie mógł się ubiegać o przyjęcie na dowolny kierunek studiów. Koncepcja dwustopniowej szkoły zawodowej zakłada, że wiedza i umiejętności zawodowe w równym stopniu, jak kształcenie ogólne, powinny dać możliwość uzyskania wykształcenia na poziomie średnim, a w dalszej kolejności również wyższym. Powstanie szkół branżowych jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez pracodawców, którzy kładą większy nacisk na konieczność dostosowania kształcenia zawodowego do realnych potrzeb gospodarki.


  Zebrania z Rodzicami

  Zapraszamy na spotkanie z wychowawcą i konsultacje dla Rodziców 31.05.2017 r. (środa)

  godz.1700 - spotkanie rodziców z wychowawcą


  w salach:
  1A - s. 36(1p.)
  1B - s. 34 (1p.)
  1C - s. 2(przyziemie)
  1D - s. 51 (2p.)
  1E - s.38 (1p.)
  1F - s.42 (2p.)
  1G - s. 32 (1p)

  2A - s. 45 (2p.)
  2B - s. 30 (1p.)
  2C - 13 (parter)
  2D - s. 47 (2p.)
  2E - s. 33(1p.)
  2F - s. 50 (2 p.)

  3A - s. 48(2p.)
  3B - 6.06.2017 s. 52(2p.)
  3C - 6.06.2017 s. 45(2p.)
  3D - s. 52 (2p.)
  3E - s.31(1p.)
  3F - s. 46(2p.)

  godz.1730 - 1830 - konsultacje dla rodziców.


  WYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  ZWYCIĘZCY KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:
  w grupie klas I- JAKUB GINTER, IB,
  w grupie klas II- AGATA STOCHOWICZ,IIF,
  w grupie klas III- ALEKSANDRA BANASIK,IIIC.

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!


  Ogłoszenie wyników konkursu kulinarno - językowego

  Z przyjemnością ogłaszam wyniki I Konkursu Kulinarno - Językowego:
  I miejsce oraz Nagrodę Publiczności zdobył Mikołaj Gwizdowski z klasy 3c oraz jego Brownie
  II miejsce zdobyły Magda Sychta i Natalia Sosnowska z klasy Ie oraz ich Eton Mess
  III miejsce zdobyły Wiktoria Skoczylas i Paulina Korejke z klasy 2c oraz ich Irish Potatoes

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za bardzo przyjemne doznania smakowe.


  Fundacja Ocean Nadziei

  Klasa 1a wraz z Fundacją Ocean Nadziei organizuje zbiórkę żywności oraz środków chemicznych dla rodzin potrzebujących, które są pod opieką fundacji. Wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję prosimy o przynoszenie produktów do sali 36.

  Akcja trwa do 19.05. Serdecznie zachęcamy do pomocy!


  Akcja charytatywna \"Nie jest kolorowo\"

  Nie wszystkie dzieci w polskich szkołach i przedszkolach na Kresach mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych latach nauki.
  Nie jest kolorowo to akcja charytatywna przeprowadzana przez Stowarzyszenie Traugutt.org na terenie województwa pomorskiego. Celem zbiórki są wszelkie, nowe przybory szkolne, które zostaną przekazane dzieciom polskich placówek edukacyjnych na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie.

  Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczy w tej charytatywnej akcji. Przybory szkolne będą zbierane od 08.05 do 21.05.
  W gimnazjum gospodarze klas dokonają zbiórki w swojej klasie i przekażą artykuły szkolne do Pani Aleksandry Bonino. Materiały można złożyć w sali 36.

  Koordynator projektu: Ewelina Jońca-Perez


  Konkurs kulinarno - językowy

  Konkurs odbędzie się 16 maja. W tym dniu do godziny 10 uczestnicy przyniosą do szkoły wykonane przez siebie potrawy typowe dla wybranego kraju anglojęzycznego, których smak oceni jury, w skład którego wejdą nauczyciele naszej szkoły. Oceniać również będą przepisy na wykonane potrawy w języku angielskim, zarówno pod względem językowym jak i graficznym / artystycznym. Format prac - A4.
  Proszę zadbać o estetykę podania degustowanych potraw.
  Można zawalczyć także o nagrodę publiczności przygotowując większą ilość porcji, których skosztować będą mogli przedstawiciele klas gimnazjum (19 osób - zapraszamy gospodarzy klas).
  Można pracować indywidualnie lub w parach.
  Jako dowód samodzielnego przygotowania potrawy prosimy przedstawić film ilustrujący proces gotowania (nie będzie on oceniany, nie trzeba na nim mówić).
  Chętni mogą zgłaszać się do pani Agnieszki Orzłowskiej lub do swojego nauczyciela języka angielskiego do dnia 12 maja.

  Na zwycięzców czekają nagrody :)


  KONKURSY PLASTYCZNO-HISTORYCZNE

  Zostały rostrzygnięte konkursy plastyczno - historyczne z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Konstytucji 3 Maja.
  Zwycięzcami konkursu z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostali:
  I miejsce - Magdalena Sychta Ic
  II miejsce - Emilia Andrzejewska IIIa
  III miejsce - Barteak Sopieja Ib, Kacper Tamowski IId
  Wyróżnienia: - Dawid Kostrzewa IIb, Aleksandra Rowicka IIIa, Magda Zalewska IIIb, Aleksandra Lemaniak If, Jan Durawa IId, Julia Freda i Julia Jackiewicz If, Oliwia Jurczuk IIa

  Zwycięzcami konkursu z okazji 3 Maja zostali:
  I miejsce - Emilia Andrzejewska IIIa
  II miejsce - Aleksandra Lemaniak If, Przemysław Malanowski IIIa
  III miejsce - Weronika Kornadia Ib
  Wyróżnienia: - Martyna Charczyńska Ic, Olga Makarewicz Id, Wiktoria Kępka Ig, Michał Wierus IIIa, Marcin Klawikowski i Paweł Włodarczyk IIIa, Bartek Sapieja Ib

  GRATULUJEMY !!!!  XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

  W dniu 27 kwietnia w godz. 10.20 - 12.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej naszej szkoły odbyły się XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

  Pani dyrektor Marzena Miś uroczyście rozpoczęła Targi i przedstawiła wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertami szkół oraz rozmawiali z ich przedstawicielami, wśród których było sporo naszych absolwentów. Część uczniów skorzystała także z możliwości rozmowy z doradcami zawodowymi (z Centrum Rozwoju Talentów, Młodzieżowego Centrum Kariery, Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej czy Powiatowym Doradcą Zawodowym p. Katarzyną Chojecką) i wypełniło różne testy w kierunku predyspozycji zawodowych. Młodzież mogła także porozmawiać z przedstawicielami firm i dowiedzieć się, czego od nich oczekują przyszli pracodawcy oraz jak można zdobyć praktyki/staże.

  Także klasy II gimnazjum odwiedziły Targi, aby powoli przymierzać się do planowania swojej dalszej drogi edukacyjnej i wstępnie rozeznać się na rynku szkół ponadgimnazjalnych.

  Targi stanowią od lat atrakcyjną ofertą naszego gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego i są cennym doświadczeniem, które Jedynka jako jedyne pruszczańskie gimnazjum zapewnia swoim uczniom.

  W tym roku w Targach wzięły udział 25 szkoły oraz 6 instytucji i pracodawców:
  1. Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących Pruszcz Gdański

  Szkoły gdańskie:
  2. I LO
  3. VI LO
  4. VII LO
  5. Akademickie LO Lingwista
  6. L O Mundurowe SPARTAKUS
  7. Technikum TEB Towarzystwa Edukacji Bankowej
  8. Państwowe Szkoły Budownictwa
  9. Zespół Szkół Energetycznych
  10. Zespół Szkół Łączności
  11. Zespół Szkół Morskich
  12. Zespół Szkół Samochodowych
  13. Zespół Szkół Zawodowych nr 9
  14. Zespół Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich
  15. Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych
  16. Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące CONRADINUM
  17. Szkoły Ekonomiczno - Handlowe
  18. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
  19. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2
  20. Pomorskie Szkoły Rzemiosł

  Pozostałe szkoły:
  21. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Malbork - po raz pierwszy
  22. Zespół Szkół Handlowych Sopot - po raz pierwszy
  23. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego Rusocin
  24. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego Bolesławowo
  25. Zespół Szkół Plastycznych Gdynia

  Instytucje i pracodawcy:
  26. Powiatowy Doradca Zawodowy Katarzyna Chojecka - po raz pierwszy
  27. Centrum Rozwoju Talentów Gdańsk - po raz pierwszy
  28. Cech Rzemiosł Różnych Pruszcz Gdański
  29. Młodzieżowe Centrum Kariery Pruszcz Gdański
  30. Mobilne Centrum Informacji Zawodowej Gdańsk
  31. BMTI Sp. z o. o. (spółka koncernu STRABAG) Kowale k/Gdańska

   zobacz zdjęcia

  XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

  Zapraszamy na XI Targi Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbędą się w naszym gimnazjum na HALI SPORTOWO - WIDOWISKOWEJ w CZWARTEK 27.04.2017. Swój przyjazd zapowiedziało 27 szkół i 5 instytucji (m. in. Centrum Rozwoju Talentów).

  Harmonogram Targów:

 • 10.20 -11.05 - klasy III gimnazjum
 • 11.15 - 12.00 - klasy II gimnazjum
  Klasy schodzą do Hali sportowej wraz z nauczycielem uczącym.


  Egzamin gimnazjalny

  19-21 kwietnia 2017r. uczniowie klas trzecich piszą egzamin gimnazjalny. Zbiórka godz. 820 - obowiązuje strój galowy.


  Życzymy powodzenia


  Życzenia


  Z okazji Świąt Wielkanocnych

  najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

  szczęścia oraz wszelkiej pomyślności

  życzy administrator  Laureaci Błyskawicznego Konkursu Czytelniczego

  30.03.2017r. o godz. 1210 w bibliotece odbyło się komisyjne losowanie trzech laureatów comiesięcznego konkursu czytelniczego nr 5.

  Zwycięzcami zostali:
  ks. Paweł Lemańczyk
  Julia Ignaciuk z I D Gimnazjum
  Patrycja Wisowaty II b G. z II B Gimnazjum
  Prosimy o zgłoszenie się po odbiór nagród - niespodzianek do biblioteki szkolnej.
  Jednocześnie zachęcamy od 4 kwietnia do wzięcia udziału w kolejnym błyskawicznym konkursie czytelniczym nr 6.
  Powodzenia:)


  KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  W imieniu Nauczycieli Języków Obcych zapraszam do udziału w Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 07.04.2017. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech niezależnych kategoriach- klasy I,II i III. Proszę o zgłoszenia do przyszłego poniedziałku, 03.04.2017, do Pań Uczących Przedmiotu lub do Pani Niedzieli.
  Nagrody czekają!!!


  Wojewódzki Konkurs Biologiczny

  Włodarczyk Anna kl. 3B i Szczepańska Anna kl. 3F zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

  GRATULUJEMY !!!!


  Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Fizyki

  Damian Kąkol z klasy 3D został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Fizyki.

  GRATULUJEMY !!!!


  Konkurs Chemiczny KOGA

  W Powiatowym Konkursie Chemicznym KOGA, który odbył się 22 marca w Rusocinie uczniowie naszej szkoły zajęli:
  I miejsce - Maciej Smeja IIIe
  II miejsce - Cyprian Pułkowski IIId
  III miejsce - Mikołaj Gwizdowski IIIc

  GRATULUJEMY !!!!


  Wojewódzki Konkurs Informatyczny

  Konrad Obernikowicz, kl. 2d zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, a finalistą został Bartłomiej Mateusz Krawisz, kl. 1c

  GRATULUJEMY !!!!


  Wojewódzki Konkurs Historyczny

  Tomasz Zduńczyk z klasa 3e zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a finalistą został Filip Bryła z kl. 3e

  GRATULUJEMY !!!!


  Zebrania z Rodzicami

  Zapraszamy na spotkanie z wychowawcą i konsultacje dla Rodziców29.03.2017 r. (środa)

  godz.1700 - spotkanie rodziców z wychowawcą


  w salach:
  1A - s. 36(1p.)
  1B - s. 34 (1p.)
  1C - s. 2(przyziemie)
  1D - s. 51 (2p.)
  1E - s.38 (1p.)
  1F - s.42 (2p.)
  1G - s. 32 (1p)

  2A - s. 47 (2p.)
  2B - s. 30 (1p.)
  2C - 13 (parter)
  2D - s. 1 (przyziemie)
  2E - s. 33(1p.)
  2F - s. 50 (2 p.)

  3A - s. 48(2p.)
  3B - s. 8(przyziemie)
  3C - s. 45(2p.)
  3D - s. 52 (2p.)
  3E - s.31(1p.)
  3F - s. 46(2p.)

  godz.1730 - 1830 - konsultacje dla rodziców


  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI - wyniki konkursów

  OMNIBUS-em szkoły zostały: Aleksandra Borsuk, kl. 3d , Justyna Buczek, kl. 3d

  GŁOWOŁAMACZAMI została drużyna z klasy 1c: Bartłomiej Krawisz, Jakub Grzona, Marcelina Rudzińska, Zofia Zielińska

  Konkurs matematyczno-informatyczny "M@tmaQRól"
  I miejsce - drużyna "UnityTeam" w składzie: Konrad Obernikowicz i Remigiusz Samujło, kl. 2d
  II miejsce - drużyna "IKS DE" w składzie: Iga Apanasewicz i Jakub Jankowski, kl. 2d
  III miejsce- Drużyna "QRólowie" w składzie: Marceli Ignaczewski i Jakub Grzona, kl. 1c

  Wyróżnienie za wspaniałą walkę do ostatniej sekundy otrzymała drużyna "Cynamyndory" w składzie Marta Kamińska i Nikola Gajewska, kl. 1a

  GRATULUJEMY !!!!

  ROZKODUJ MNIE - Hasła, które uczniowie rozszyfrowali podczas konkursu, zakodowane w kodach QR ;-) >>>>


  Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

  W etapie szkolnym Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "Bóbr"
  I miejsce - Aleksanda Borsuk, kl. 3d
  II miejsce - Bartłomiej Krawisz, kl. 1c
  III miejsce - Konrad Obernikowicz, kl. 2d

  GRATULUJEMY !!!!


  KONKURS FOTOGRAFICZNY

  Uwaga !!!
  II edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO BUDOWNICTWO W OBIEKTYWIE pt."ARCHITEKTURA Z DUSZĄ NA POMORZU". (Pokazanie piękna architektury pomorskiej, a także artyzm detali architektoniczno- budowlanych.)
  Jedna fotografia autorska.
  Zdjęcia powinny zostać zrobione na obszarze województwa pomorskiego. Fotografie należy dostarczyć w formacie JPG o wielkości nieprzekraczającej 2mb i w formie wywołanego zdjęcia odpowiadającego następującym warunkom:
  Format zdjęcia 21x30 (21x30,5), matowy.
  Należy podać tytuł zdjęcia, autora, datę wykonania zdjęcia, miejsce. Termin oddawania prac 07.04.2017r, pani B Pastuszka. zobacz więcej >>> >>

  Zapraszamy do udziału w konkursie!


  KONKURS PLASTYCZNY

  Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - "Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych" (zagrożenia wypadkowe występujące podczas pracy w polu i na wiejskim podwórku).
  Technika wykonania prac dowolna: malarska, graficzna, collage;
  Format: maksymalnie do formatu A1;
  Każda praca podpisana (imię nazwisko autora, miejsce zamieszkania nazwa i adres szkoły).
  Termin oddawania prac: 03.04.2017r
  Informacje dodatkowe u pani B. Pastuszka. więcej >>> >>

  Zapraszamy do udziału w konkursie!


  "Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła"

  Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów naszej szkoły do wzięcia udziału w V edycji kuratoryjnego wojewódzkiego konkursu plastycznego "Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła".

  1. Prace konkursowe można zgłaszać w trzech kategoriach: portret wybranego malarza hiszpańskojęzycznego, kopię jego dzieła, wariację własną wpisaną w jego styl
  2. Format prac nie większy niż 50x70cm.
  3. Prace mogą być wykonane w technice dowolnej: tempera, akwarela, pastel, tusz, ołówek, grafika,kolaż i inne (prosimy, aby nie używać takich materiałów jak piasek, nasiona itp.).
  4. Prac nie należy zwijać w rulon czy składać.
  5. Każda praca powinna być opisana na odwrocie: tytuł pracy, imię, nazwisko, klasa, szkoła.
  6. Pracę należy dostarczać organizatorom do 20 kwietnia 2016 r.
  Organizatorzy konkursu: Jolanta Doruszuk, Ewelina Jońca-Perez i Barbara Pastuszak.

  Malarze hiszpańskojęzyczni i ich dzieła zobacz filmik >>> >>

  Zapraszamy do udziału w konkursie!


  Konkurs z Wiedzy o Hiszpanii i państwach hiszpańskojęzycznych

  17 marca w Gdańsku odbył się Konkurs z wiedzy o Hiszpanii i państwach hiszpańskojęzycznych w którym wzięło udział 11 szkół ogólnokształcących z województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół trzech uczniów: gimnazjaliści: Filip Ortman z IIe i Karol Symanowicz z Ia oraz Karolina Gołofit z I b LO. Nasza młodzież uplasowała się w pierszym etapie na III miejscu a po dogrywce na IV.

  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
  Ewelina Jońca- Perez


  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI

  Zapraszamy uczniów NASZEJ SZKOŁY do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych w ramach DNIA MATEMATYKI 2017

  1. OMNIBUS - środa 15 marca 2017 r. godzina 10.15
  2. GŁOWOŁAMACZE - środa 15 marca 2017 r. godzina 13.15
  3. KANGUR - czwartek 16 marca 2017 r. godzina 8.30
  4. ZAGADKI MATEMATYCZNE - czwartek 16 marca 2017 r.
  5. M@tmaQRól - piątek 17 marca 2017 r.

  Więcej o konkursach tutaj >>

  >>>


  Wojewódzki Konkurs Informatyczny

  Do finału Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjum zakwalifikowali się:
  Krawisz Bartłomiej klasa 1c
  Obernikowicz Konrad klasa 2d

  Gratulujemy!


  XI Olimpiada Informatyczna

  Do II etapu zawodów XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zakwalifikował się:
  Krawisz Bartłomiej klasa 1c

  Gratulujemy!


  Konkurs wiedzy o Niemczech

  Dnia 30 marca o godzinie 11.15 w sali nr 41 odbędzie się konkurs wiedzy o Niemczech. W konkursie udział biorą pary uczniów. Konkurs odbywa się w języku polskim. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka niemieckiego do 24 marca.
  Na zwycięzców czekają nagrody!


  KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Wyniki konkursu
  I miejsce - Piotr Marcinkowski kl. 3a
  II miejsce - Wiktor Deszczyński kl. 3c
  III miejsce - Anna Szczepańska kl. 3f

  GRATULUJEMY !!!!


  XII Megaolimpiada Wiedzy z Języka Polskiego

  Piotr Marcinkowski z kl.3A i Wiktoria Kąkol z kl. 3B zdobyli tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego

  GRATULUJEMY !!!!


  Zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

  Tytuł laureata zdobyła Róża Wojtkiewicz z kl.2F, finalistami zostali: Wit Wojtkiewicz z kl. 3E i Piotr Marcinkowski z kl.3A.

  GRATULUJEMY !!!!


  1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Wyniki konkursów:

  Konkurs historyczny - prezentacja
  I miejsce
  - Kamil Raszewski kl. 3e
  II miejsce - Adrian Reszka, Tomasz Zduńczyk kl. 3e
  III miejsce - Wiktoria Panasewicz, Katarzyna Kuna, Piotr Marcinkowski kl. 3e

  Wyróżnienia:
  Wiktoria Kąkol kl. 3b, Bartosz Janicki kl. 3d, Laura Gilewska kl. 3b, Tymon Świlski, Damian Kępski kl. 3d,Aleksandra Banasik kl. 3c, Zuzanna Olendzka, Natalia Skonieczna kl. 3b

  Konkurs historyczno - plastyczny:
  I miejsce
  - Wiktoria Kąkol kl. 3b, Bartosz Janicki kl. 3d
  II miejsce - Strządała Aleksandra kl. 2c, Sychta Magdalena kl. 1e
  III miejsce - Kostrzewa Dawid kl. 2b, Nuż jakub kl. 2e

  Wyróżnienia:
  Kozłowska Klaudia kl. 3f, Mroziewicz Natalia kl. 1c, Zander Antoni kl. 2e, Matysiak Magdalena kl. 3e

  GRATULUJEMY
  Jolanta Doroszuk, Sławomir Lejk


  Powiatowa Kartka Świąteczna

  Zapraszamy do udziału w konkursie - XIV Powiatowa Kartka Świąteczna. Beneficjentami konkursu są wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjalne i średnie) z terenu powiatu gdańskiego. Celem konkursu jest promowanie młodych talentów plastycznych. Spośród zgłoszonych do konkursu prac, wyłoniona zostanie jedna - powiatowa kartka świąteczna.
  Regulamin i zgłoszenie do konkursu >>>

  organizatorzy


  Międzyszkolny Konkurs Geograficzny

  27 lutego 2017r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny w Suchym Dębie.
  I miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum - Piotr Marcinkiewicz z kl. 3a

  GRATULUJEMY !!!!


  Wyspy Kanaryjskie w naszej szkole!

  Tak, za sprawą gości z Gran Canarii, którzy w dniu 13.02.2017r. odwiedzili nasze gimnazjum. Josue Cazorta Quevedo, Aitor Cabrera Pena i Daniel Ventura Suarez - studenci przebywający w Gdańsku na stypendium - przyjęli nasze zaproszenie i wzięli udział w zajęciach z klasami 1A i 1C gimnazjum. Obejrzeliśmy prezentację o Wyspach Kanaryjskich, porozmawialiśmy o kulturze naszych krajów, a nawet wspólnie potańczyliśmy. Uczniowie mieli możliwośc użycia języka hiszpańskiego w swobodnej rozmowie, z czego skorzystała klasa 1A, która od września uczy się tego języka. Pozostali komunikowali się w języku angielskim. Spotkanie było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Myślimy już o następnych inicjatywach.
  Nauczyciele języków.


  Na zdjęciu klasa 1A z nauczycielami oraz zaproszeni goście.

  Szkolne konkursy - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

  WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

  Konkurs -Gazetka Klasowa DBI 2017 - na najciekawszą gazetkę klasową dotyczącą DBI 2017 "Razem zmieniamy internet na lepsze"
  I miejsce - 2a
  II miejsce - 2c
  III miejsce - 3d

  Konkurs Prezentacja DBI 2017 - na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą DBI 2017 "Razem zmieniamy internet na lepsze"
  I miejsce - Martyna Wiącek kl. 1f
  II miejsce - Marceli Ignaczewski oraz Jakub Grzona kl.1c
  III miejsce - Dawid Kostrzewa, Karol Walczyk, Mateusz Kołodziejski kl.2b
  Wyróżnienie - Wiktoria Majewska-Ryżewska kl.2d oraz Iga Apanasewicz kl.2d


  Konkurs Plakat DBI 2017 - na najciekawszy plakat w formie elektronicznej dotyczący DBI 2017 "Razem zmieniamy internet na lepsze"
  I miejsce - Maja Henig kl.1e
  II miejsce - Mateusz Frąckiewicz kl.1c oraz Jakub Pastuszka kl.1c
  III miejsce - Zofia Rutkowska, Natalia Sosnowska, Magdalena Sychta kl. 1e

  Gratulujemy


  Piszą o nas na stronie Urzędu Miasta

  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim otrzymał czytaj dalej >>


  MAM TALENT!

  W marcu odbędzie się kolejna edycja "Mam Talent" w naszej szkole. Wszystkie utalentowane i zainteresowane występem osoby zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału paniom: A. Bonino lub J. Auguściak do końca lutego.

  Samorząd Uczniowski


  Walentynki

  W dniach 13-14.02 zapraszamy do skorzystania z naszej poczty walentynkowej. Skrzynka znajduje się w pokoju nauczycielskim. Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale świetna okazja, by umilić dzień tym, których lubimy. Wrzucajcie więc kartki z wyrazami miłości lub sympatii a samorząd uczniowski dostarczy je odbiorcom!
  Życzymy jednocześnie wszystkim miłych Walentynek!

  Samorząd Uczniowski


  Plan lekcji

  Zapraszamy do zapoznania z planem lekcji obowiązującym od 1 lutego 2017r.tutaj >>>


  List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

  Zapraszamy do zapoznania się z załączonym listem skierowanym do Państwa, w którym pani minister informuję o najważniejszych zmianach związanych z reformą edukacji....czytaj >>>


  Ferie zimowe

  Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.
  Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki w nowym już semestrze.

  administrator


  XV DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - "Życzliwi wspierają!"

  Piątek 13 stycznia 2017r.

  * Dzień Życzliwości jest dniem bez mundurka.
  * Lekcje trwają normalnie, a o 11.15 wszyscy uczniowie i nauczyciele schodzą na aulę na występy, rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród oraz na podsumowanie przez panią dyrektor I semestru.
  * Po występach lekcje trwają dalej według planu.

      ZOBACZ ZDJĘCIA     

  DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017
  7 LUTEGO - KONKURSY


  W 2017 r. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI 2017) obchodzić będziemy 7 lutego pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze".
  Podczas zbliżającej się 13. edycji DBI w Polsce chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
  Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
  Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również, jako formę twórczej rozrywki.
  Zapraszamy w związku z tym do wzięcia udziału w konkursach organizowanych w naszej szkole: czytaj >>>


  Warsztaty mikołajkowe

  W niedzielę 18 grudnia uczniowie klasy II E wraz z wychowawcą Tatianą Masztalerz uczestniczyli w warsztatach mikołajkowych organizowanych przez Operę Bałtycką. Było to niezapomniane przeżycie! Uczniowie dekorowali pierniki, przygotowywali ozdoby świąteczne i mile spędzili czas w przedświątecznej atmosferze  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!....tutaj

  GRATULUJEMY    MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY

  15.12.2016 na Sesji Rady Miasta nasi uczniowie otrzymali nagrody za udział w Miejskim Konkursie Plastycznym.

  W kategorii "Karta Bożonarodzeniowa"
  II miejsce zajęła Klaudia Kozłowska 3F

  Wyróżnienie:
  - Agnieszka Lorkowska 1D
  - Jakub Bronowski 1D
  - Amelia Kanka 1D

  W kategorii "Karta z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego"
  II miejsce zajęła Zuzanna Bagińska 2C
  III miejsce zajęła Wiktoria Płotka 1D

  GRATULUJEMY    Powiatowa Kartka Świąteczna

  5 grudnia 2016r. odbyły się powiatowe eliminacje do XIV Konkursu "POWIATOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA" I część - kartka bożonarodzeniowa

  I miejsce Julia Kołodziej Szkoła Podstawowa - Koźliny
  II miejsce Marta Drąg Zespół Szkół nr 4 - Pruszcz Gdański
  III miejsce Martyna Wiącek Gimnazjum nr 1 - Pruszcz Gdański
  III miejsce Milena Pawlik Szkoła Podstawowa - Cedry Wielkie
  zobacz więcej >> >>>
  Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

  GRATULUJEMY - organizatorzy    "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który wspiera szkoły oraz biblioteki szkolne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów oraz promuje czytelnictwo dzieci i młodzieży. W ramach tego Programu szkolna biblioteka przygotowała szereg atrakcyjnych imprez związanych z promocją czytelnictwa wśród uczniów - jesienna i świąteczna wystawa nowości, z których skorzystało ponad 300 czytelników. Następne tego typu imprezy planowane są przed feriami zimowymi i Wielkanocą. Mogliście Państwo na bieżąco śledzić relacje z tych wydarzeń na stronie internetowej i na fanpage-u gimnazjum.
  Nasza szkolna biblioteka otrzymała dotację w wysokości 15 tysięcy zł. na zakup książek. Zakupionych zostało 865 książek, audiobooków oraz poradników. Zdecydowana większość z nich to wskazane przez uczniów i nauczycieli nowości wydawnicze. To bestsellery przede wszystkim w tak lubianej przez młodzież dziedzinie fantasy, science-fiction, to hity wydawnicze, książki, których ekranizacje wchodzą w bieżącym roku do kin. Z myślą o uczniach niepełnosprawnych oraz tych wszystkich, którzy wolą słuchać, zakupiono 56 pozycji w formie elektronicznej.
  Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją na temat wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży. Znajduje się ona na stronie internetowej zespołu.


  Zebrania z Rodzicami

  Zapraszamy na spotkanie z wychowawcą i konsultacje dla Rodziców 04.01.2017r. (środa)
  godz.1700 - spotkanie rodziców z wychowawcą


  w salach:
  1A - s. 36(1p.)
  1B - s. 34 (1p.)
  1C - s. 2(przyziemie)
  1D - s. 51 (2p.)
  1E - s.38 (1p.)
  1F - s.42 (2p.)
  1G - s. 32 (1p)

  2A - s. 47 (2p.)
  2B - s. 30 (1p.)
  2C - 13 (parter)
  2D - s. 1 (przyziemie)
  2E - s. 33(1p.)
  2F - s. 50 (2 p.)

  3A - s. 48(2p.)
  3B - s. 8(przyziemie)
  3C - s. 45(2p.)
  3D - s. 52 (2p.)
  3E - s.31(1p.)
  3F - s. 46(2p.)

  godz.1730 - 1830 - konsultacje dla rodziców


  XV Dzień Życzliwości pod hasłem "Życzliwi wspierają!"

  XV Dzień Życzliwości pod hasłem "Życzliwi wspierają!" odbędzie się 13 stycznia 2016r. (piątek) W ramach obchodów XV Dnia Życzliwości przeprowadzone będą następujące konkursy:
  - Wybór najbardziej życzliwego nauczyciela
  - Wybór najsympatyczniejszej klasy
  - Najwięcej życzliwych na m2
  - Konkurs fotograficzny pt.: "Życzliwa klasa"
  - Konkurs plastyczny "Życzliwość"
  - Konkurs literacki "Życzliwość"
  - Klasowe pudełko na nakrętki "Życzliwi wspierają!"
  Regulaminy konkursów >>>


  Wojewódzki Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc"

  Dnia 17.12.2016r. w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się przesłuchania XII Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc". Nasza uczennica Aleksandra Rowicka zdobyła I miejsce.

  GRATULUJEMY  


  Życzenia świąteczne


  Świąt radosnych,
  przeżyć wzniosłych,
  w zdrowiu, szczęściu i miłości.
  Niech Święta radością
  wypełnią Wasz dom
  A Nowy Rok 2017 blasku doda
  Waszym dniom.


  Samorząd uczniowski  


  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

  06.12.2016 r. (wtorek)
  Godz.900 Historia + WOS (60min)
  Godz.1100 Język polski (90min)

  * 6.12.2016 (wtorek) zbiórka godz.820 w szkole(hala sportowa lub aula - uczniowie z wydłużonym czasem).
  * godz.830 - uczniowie klasami 3A,3B,3C,3D, 3E, 3F zajmują miejsca zgodnie z przydzielonym numerem
  * Godz.900 rozpoczyna się egzamin.

  Uczniowie ubrani są na galowo, posiadają legitymację i długopis piszący na czarno. Przerwę między zakresami egzaminu uczniowie spędzają na terenie szkoły.

  * Godz.1045 uczniowie zajmują miejsca na sali i przygotowują się do II części egzaminu.
  * Po egzaminie uczniowie idą do domu.

  07.12.2016 r. (środa)
  Godz.900 przedmioty przyrodnicze (60min)
  Godz.1100 Matematyka (90min)

  * Obowiązują procedury z dnia poprzedniego. Dodatkowo uczniowie przynoszą linijkę, ekierkę.

  8.12.2016 r. (czwartek)
  Egzamin z języka niemieckiego
  Godz.900 część podstawowa (60min)
  Godz.1100 część rozszerzona (60min)
  s.41 - uczniowie zbiórka godz.840

  Egzamin z języka angielskiego odbywa się w ramach lekcji j.angielskiego - odpowiedzialni są nauczyciele j.angielskiego. Uczniowie zostaną poinformowani.


  Błyskawiczny Konkurs Czytelniczy

  Z radością informujemy, iż dzisiaj w czytelni odbyło się losowanie zwycięzców Błyskawicznego Konkursu Czytelniczego za listopad. Na dużej przerwie tj. o 12.05 w obecności zainteresowanych uczniów i nauczycieli tj.p. Magdaleny Jurskiej i p.Pawła Lemańczyka wylosowano trzech uczniów i jednego nauczyciela, którzy mieli prawidłowe odpowiedzi.

  Poniżej laureaci:
  - p.Iwona Bawor
  - ucz. Jakub Behring IIa LO
  - ucz.Jakub Maćkowiak IIIe G
  - ucz.Agnieszka Suchomska IIIa LO
  W/w osoby prosimy o odbiór nagród do biblioteki.
  Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w Świątecznym Błyskawicznym Konkursie Czytelniczym już od 1 grudnia.


  >>>>


  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim - otrzymała certyfikat "Chronimy Dzieci", przyznawany w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” placówkom systemu oświaty, realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
  Jesteśmy jedyną szkołą w Pruszczu Gdańskim oraz jedynym gimnazjum i liceum w Powiecie Gdańskim, które posiada taki certyfikat!
  W związku z pracami nad wdrożeniem programu dokonaliśmy ewaluacji w dokumencie "Polityka Ochrony Dzieci przed Krzywdzeniem". Można się z nim zapoznać na stronie szkoły w zakładce Chrońmy dzieci oraz poczytać o szczegółach programu.


  Polskie Symbole Narodowe

  14 listopada 2016r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu - Polskie Symbole Narodowe

  I miejsce Piotr Marcinkowski kl. 3a
  II miejsce Filip Ortman kl. 2e
  III miejsce Aleksandra Rowicka kl. 3a

  GRATULUJEMY - organizatorzy    Dyskoteka

  Samorząd uczniowski wraz z klasą 2e zaprasza klasy pierwsze na otrzęsiny, które odbędą się w środę 23 listopada o godzinie 16.00. Pozostałe klasy zaproszone są na dyskotekę w godzinach 17.30-20.00.
  Rodziców prosimy o zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu.

  Samorząd uczniowski    Hospicjum im.ks.Dutkiewicza

  Jak co roku zaangażowaliśmy się w robienie paczek świątecznych dla hospicjum im.ks.Dutkiewicza. Cieszymy się bardzo, że udział w tej akcji postanowiły wesprzeć wszystkie klasy. Na prezenty zgodne z deklaracjami gospodarzy lub wychowawców czekamy do 30.11.2016r.
  Z góry dziękujemy za waszą pomoc.

  Samorząd uczniowski    XIII Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

  8 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo Usługowych w Gdańsku odbył się XIII Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.
  Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć uczniów naszej szkoły. W kategorii solistów wystąpiła Aleksandra Rowicka, natomiast w kategorii - zespołów wystąpili: Wiktor Deszczyński, Aleksandra Rowicka, Katarzyna Frankowska, Marta Kuklińska, Maciej Chabowski , Andżelika Lustyk oraz Małgorzata Latoch.

  Miło nam poinformować, że jury przyznało w obu kategoriach I miejsca właśnie reprezentantom naszego gimnazjum.
      zobacz zdjęcia     

  Serdecznie gratulujemy !

  Jolanta Doroszuk     Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

  W dniu 27 października br. o godz. 13. 00 w Bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, odbył się uroczysty apel poświęcony Międzynarodowemu Świętu Bibliotek Szkolnych. Honorowymi gośćmi byli dyrektorzy: p. J. Karnath, p. I. Łepkowska , p. M. Miś, jak również nauczyciele i pracownicy Zespołu. Uczniów reprezentowali gospodarze poszczególnych klas. Podczas apelu występowali artyści - czytelnicy, a także nauczyciele: p. T. Masztalerz i ks. S. Fyda. Całość była przeplatana wierszami, humorystycznymi scenkami z życia biblioteki, a także fragmentami muzyki poważnej. Podczas apelu ogłoszono wyniki trzech konkursów zorganizowanych z okazji Święta Biblioteki. Laureatów oraz wyróżnionych nagrodzono dyplomami i nagrodami, których sponsorem było Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Na zakończenie uroczystości , goście i zebrani uczestnicy otrzymali gadżety czytelnicze i słodki poczęstunek.

  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!  Konkurs historyczno - plastyczny

  Wyniki konkursu historyczno - plastycznego z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  Dawid Kostrzewa 2B

  Miejsce II
  Julia Miłosz 2B
  Magdalena Sychta 1E
  Martyna Wiącek 1E

  Miejsce I
  Weronika Lewandowska 1F
  Szymon Adamski 2F
  Miejsce III
  Ewa Solecka 1F
  Jakub Nuż 2E
  Antoni Zander 2E

  Wyróżnienie
  Weronika Borowska 3C
  Magdalena Harasimiuk 2E
  Ewelina Kulla 2B
  Katarzyna Harasimiuk 2E
  Klaudia Kozłowska 3F

  GRATULUJEMY


  "Ludzie z pasją"

  7.11.2016r. w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją". Nasza szkoła gościła tegorocznych półfinalistów programu "Mama Talent". Duet taneczny LOVE ART - Ada Nowakowska i Damin D-Tron Murach - zaprezentowali fascynujący i wymagający nie lada umiejętności popping (rodzaj tańca współczesnego). Serdecznie dziękujemy za dawkę świetnej zabawy i trzymamy kciuki za występ półfinałowy.

  organizatorzy


  Dzień Niepodległości

  10.11.2016 r. odbędzie się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Zapraszamy (aula) o godz.

  10:20 klasy -1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F, 1G, 2A, 2C, 2F.
  12:15 klasy - 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F, 2B, 2E, 2D.

  OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY (dzień bez mundurka)

  organizatorzy


  Powiatowa Kartka Świąteczna

  Zapraszamy do udziału w konkursie - XIV Powiatowa Kartka Świąteczna. Beneficjentami konkursu są wszystkie szkoły (podstawowe, gimnazjalne i średnie) z terenu powiatu gdańskiego. Celem konkursu jest promowanie młodych talentów plastycznych. Spośród zgłoszonych do konkursu prac, wyłoniona zostanie jedna - powiatowa kartka świąteczna.
  Regulamin i zgłoszenie do konkursu >>>

  organizatorzy


  WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "Let's Read Out Loud"


  Dnia 24. 10.2016 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Czytelniczy z Języka Angielskiego "Let's Read Out Loud".

  Laureatem został:
  Konrad Ślusarz (KSN w Pruszczu Gdańskim)

  Finalistami zostali:
  Mateusz Krzyżostanek (Gimnazjum nr 4 w Pruszczu Gdańskim),
  Oliwier Odya (Gimnazjum w Bojanie),
  Zofia Kufel (Gimnazjum w Straszynie),
  Julian Latoszek (Gimnazjum nr 2 w Pruszczu Gdańskim),
  Agnieszka Praszkowska (ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim).

  Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Macmillan za pomoc w organizacji konkursu.

  organizatorzy


  Zebrania z Rodzicami

  Zapraszamy na spotkanie z wychowawcą i konsultacje dla Rodziców 26.10.2016r. (środa) od 17:00 do 18:30.
  w salach:
  1A - s. 36(1p.)
  1B - s. 34 (1p.)
  1C - s. 2(przyziemie)
  1D - s. 51 (2p.)
  1E - s.38 (1p.)
  1F - s.42 (2p.)
  1G - s. 32 (1p)

  2A - s. 47 (2p.)
  2B - s. 30 (1p.)
  2C - s. 37 (1p.)
  2D - s. 1 (przyziemie)
  2E - s. 33(1p.)
  2F - s. 50 (2 p.)

  3A - s. 48(2p.)
  3B - s. 8(przyziemie
  3C - s. 45(2p.)
  3D - s. 52 (2p.)
  3E - s.31(1p.)
  3F - s. 46(2p.)


  Wyniki konkursu plastyczno - religijnego
  "XVI DZIEŃ PAPIESKI - BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

  Miejsce: I
  Wiktoria Skoczylas 2C
  Szymon Adamski 2F

  Miejsce: II
  Krystian Soćko 1C
  Magdalena Sychta 1E

  Miejsce: III
  Jakub Saweczko 2D
  Kasia Harasimiuk 2F

  Wyróżnienie:
  Dawid Kostrzewa 2B
  Martyna Wiącek 1E
  Daria Manowska 2D
  Julia Nowakowska 3D
  Dominik Nowakowski 1A
  Patryk Roliński 2D
  Bartek Borkowski 2E
  Klaudia Kozłowska 3F
  Ewa Solecka 1F
  Julia Przyłoga 3A

  GRATULUJEMY     Dzień Edukacji Narodowej

  Drodzy nauczyciele.
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie gimnazjum pragną życzyć Wam dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w pracy zawodowej. Aby praca, którą wykonujecie sprawiała Wam dużo satysfakcji i żebyście zawsze do pracy przychodzili z wielkim uśmiechem na twarzy !

  Wszystkiego najlepszego !

  Samorząd uczniowski     14 października 2016r.

  14 października 2016 r. dzień wolny od zajęć dydaktycznych.


  WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Dnia 30.09. 2016 odbyły się eliminacje szkolne do Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego 'LET'S READ OUT LOUD'.

  Zwyciężczynią została Agnieszka Praszkowska z kl. 1a.

  Serdecznie gratulujemy !

  Ewelina Naczk     WOJEWÓDZKI KONKURS CZYTELNICZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Zapraszam do udziału w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym Z Języka Angielskiego 'LET'S READ OUT LOUD', który odbędzie się 24 października 2016 r.

  zobacz regulamin >>>
  pobierz formularz zgłoszenia >>>

  Ewelina Naczk     Wybory Przewodniczącego SU

  Już wkrótce - w środę 28.09 - odbędą się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
  Kandydatami są: Zuzanna Apa z klasy 3b oraz Karol Niciejewski z klasy 3d.

  Administrator     Zebrania z rodzicami

  Spotkanie wychowawców z Rodzicami uczniów klas II i III odbędzie się 14.09.2016 r. (środa) godz.17.00 w salach:
  2A - s. 47
  2B - s. 30
  2C - s. 48
  2D - s. 1
  2E - s. 33
  2F - s. 50
  3A - s. 36
  3B - s. 34
  3C - s. 45
  3D - s. 52
  3E - s. 31
  3F - s. 46

  Administrator     Zakres ochrony ubezpieczeniowej w ZSO nr 1

  Zapraszam Rodziców do zapoznania się z zakresem ochrony ubezpieczeniowej i ogólnymi warunkami ubezpieczenia - ZOBACZ >>>

  Administrator     Zebrania z rodzicami

  5 września 2016 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - spotkanie z rodzicami uczniów klas I gimnazjum.

  Administrator     Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
  1 września 2016r. (czwartek)

  godz. 9:30 - spotkanie uczniów klas I z wychowawcami w salach:
  1A - s. 36
  1B - s. 34
  1C - s. 2
  1D - s. 51
  1E - s. 38
  1F - s. 42
  1G - s. 32
  godz. 10:00 - rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I gimnazjum,
  godz. 10:00 - spotkanie uczniów klas II - III z wychowawcami w salach:
  2A - s. 47
  2B - s. 30
  2C - s. 48
  2D - s. 1
  2E - s. 33
  2F - s. 50
  3A - s. 36
  3B - s. 1
  3C - s. 45
  3D - s. 52
  3E - s. 31
  3F - s. 46

  Administrator     "... I nowa bije już godzina,
  Nowy rok szkolny się zaczyna
  Już czeka szkoła i koledzy,
  I w książkach zasób nowej wiedzy..."

  Jan Brzechwa

  Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2016/17 życzę wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.

  Administrator     EGZAMINY POPRAWKOWE - GIMNAZJUM


  24.08.2016 godz.9.00 s.34 - FIZYKA + CHEMIA ( uczniowie przynoszą przyrządy geometryczne)
  25.08.2016 godz.8.30 s.46 - JĘZYK POLSKI
  25.08.2016 godz.8.30 s.41 - JĘZYK NIEMIECKI
  25.08.2016 godz.10.00 s.48 - MATEMATYKA
  Archiwum 2007/08; 2008/2009; 2009/2010; 2011/2012; 2012/2013; 2013/2014;

  2014/2015; 2015/2016;